SSD диски
Диски SSD – швидкий варіант обміну інформацією. Порівняно з морально застарілими HDD-дисками, у SSD накопичувачах вища швидкість читання та запису інформації, але при цьому витрачається менше енергії. Енергоефективність вдалося досягти шляхом виключення рухомих елементів із конструкції флеш-накопичувача. Адже на стандартний жорсткий HDD-диск інформація записується та зчитується за допомогою головки та магнітного диска. А процес намагнічування та розмагнічування осередку займає достатню кількість часу.
Вартість SSD-диску залежить від виробника та серії пристрою, типу флеш-пам'яті, середнього часу безвідмовної роботи (ресурсу), обсягу пам'яті, максимальних показників швидкості читання та запису.
Типи пам'яті та ресурс
Розрізняють два основних типи Flash-пам'яті: NOR (для мережевих пристроїв) і NAND (зберігання даних). Останній тип флеш-пам'яті класифікуються ще на 4 підкатегорії: QLC, TLC, SLC та MLC. NAND-пам'ять типу MLC перевищує по швидкодії та ресурсу інших конкурентів. Середній час безвідмовної роботи складає 2 млн. годин. MLC – відмінне рішення для комерційних платформ із оптимальним співвідношенням вартість-швидкість. Накопичувачі з типом пам'яті TLC мають більшу щільність, але менш витривалі, а також поступаються максимальною швидкістю читання і запису даних SLC і MLC. Пам'ять TLC NAND раніше використовували у звичайних флешках, але розвиток технологій уможливив застосування в SSD пристроях.
Об'єм SSD-дисків
Придбайте диски SSD із запасом пам'яті, оскільки технології не стоять на місці. Ця характеристика підбирається у кожному разі індивідуально і від майбутніх завдань:
- для прискорення завантаження ОС, роботи офісних програм, прискорення відгуку системи підійдуть накопичувачі з об'ємом пам'яті 60 – 64 Гб;
- для прискорення обробки та монтажу відеороликів, роботи з графічними редакторами знадобиться диск на 120 – 128 Гб;
- для геймерів та стримерів сучасних ігор підійдуть накопичувачі об'ємом 240 – 256 Гб.
Варіанти підключення SSD накопичувачів
Розрізняють зовнішні та внутрішні SSD накопичувачі. Перші не вбудовуються в ПК, а підключаються окремо на кшталт звичайної флешки. Для підключення внутрішнього диска SSD можуть бути різні роз'єми. SATA – універсальний та затребуваний інтерфейс. PCI – накопичувач підключається безпосередньо до материнської плати, що дає можливість збільшити швидкість читання та запису.
Типи контролерів
Цей пристрій відповідає за роботу кожного осередку пам'яті. Від типу контролера залежатиме ефективність роботи накопичувача. Тому важливо вибрати перевіреного виробника. Контролери Samsung мають попит на ринку. Підтримують шифр AES. Можливі проблеми зі швидкістю передачі даних, що виникають через неочищений кеш. Контролер Intel – доступний за ціною варіант із відмінною продуктивністю. Зі швидкістю передачі інформації проблем немає.
Максимальна швидкість читання та запису (МБ/с)
Ця характеристика визначає швидкість обробки інформації диска. Недорогі пристрої мають швидкість до 600 Мб/с, тоді як цей параметр у дорогих накопичувачах може перевищувати 2000 Мб/с. При цьому, як правило, швидкість читання перевищує швидкість запису.
В інтернет-магазині Mr.Fix ви зможете вигідно купити SSD-диски з гарантією від виробника терміном до 60 місяців. Доставляємо кур'єром по Києву та транспортними службами в інші міста України.